Ką veikti karantino metu vaikams arba su vaikais?

Nuo galimybės susipažinti su egzotiškiausias gyvūnais neišeinant iš namų iki savarankiško žaislų pasigaminimo. Žemiau pateikiama įvairių veiklų sąrašą su pasiūlymais, ką veikti namuose.

Pasigaminkite patys

Pasigaminkite įvairiausių žaislų, muzikos instrumentų ir šventinių dekoracijų iš antrinių žaliavų – taip ne tik smagiai praleisite laiką, bet ir prisidėsite prie aplinkos tausojimo. Idėjų, kaip tai padaryti rasite šiame LRT puslapyje.

Statykite Vilnių  namuose

Atkurkite žymiausius Vilnius pastatus iš įvairių namuose randamų daiktų, nufotografuokite juos, įkelkite nuotraukas į specialų internetinį puslapį ir laimėkite šaunių prizų!

Moksliniai eksperimentai

Nustebinkite savo atžalas moksliniais eksperimentais, kuriuos atliksite kartu su jais: nuo spalvotų muilo burbulų iki „stebuklingai“ išnykusio kiaušinio lukšto. Ieškokite eksperimentų ČIA arba ČIA.

Kultūra

Atraskite skaitymo malonumą – legendinė Vyturio leidykla nemokamai atvėrė šimtus elektroninių knygų, suskirstytų pagal vaikų amžiaus grupes. Knygų katalogą rasite ČIA.

Atsipalaiduokite su gyvūnais

Keliauti į Lietuvos zoologijos sodą, kad pamatytumėt egzotiškiausius gyvūnus nereikės – liūtus, žirafas, surikatas ar net dramblius galėsite stebėti ir savo namuose „Earth Cam“ svetainėje.

Tapkite jaunaisiais gamtos patruliais

Jeigu norite pažinti gamtą ir suprasti joje vykstančius procesus net ir būdami namuose, tai gali padaryti apsilankydami gamtininkų ir gamtos mokslo specialistų sudarytoje „Gamtos reindžerio” platformoje. Nemokamame internetiniame puslapyje rasite daugybę žaidimų, eksperimentų, kryžiažodžių, dėlionių ir kitų įdomių veiklų, susijusių su gamta. Platformą rasite spustelėję ČIA.

Mokykitės kitaip

Dalyvaudami „Kūrybingumo mokykloje“ ne tik praturtinsite istorijos, fizikos, biologijos bei kitų pamokų metu sukauptas žinias, bet ir papildysite jas kūrybiškais pavyzdžiais, o taip pat galėsite atlikti užduotis ir pelnyti nuostabių prizų.

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija siūlo įvairiausių temų pamokėles tiek jauniausiems, tiek vyresniems vaikams.

Patyrinėkite Marsą

Neapsiribokite Žemės planeta – keliaukite už mūsų planetos ribų ir atsidurkite artimiausiame Žemės kaimyne – Marse! Marsaeigio „Curiosity“ užfiksuotus vaizdus galite stebėti ČIA.

Pamatykite Lietuvą

Užsukite į lankytinas Lietuvos vietas būdami savo namuose – virtualius turus po šalies miestus ir miestelius rasite ČIA.

Žaidimai, pasakos, sportas

Priklausomai nuo vaikų amžiaus, LRT siūlo išbandyti įvairiausius žaidimus, sporto treniruotes, klausytis muzikos ar pasakų, mokytis bei smagiai praleisti laiką gaminant rankdarbius.

Pavargote žiūrėti į ekranus?

Peržiūrėkite senus fotografijų albumus.

Žaiskite šaradas

Pieškite

Įkurkite šeimos grupę – jei neturite instrumentų, grokite puodų dangčiais ir pan.

Dėliokite dėlionę