Ką daryti jei gavote teigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą

Be panikos!

 • Pasistenkite priimti šią žinią kuo ramiau. Jūs nesate vienintelis, kuriam tai nutiko. Tikėtina, kad jau po 10 dienų Jūs vėl galėsite grįžti į įprastinį gyvenimo ritmą.
 • Ramiai pagalvokite, kaip informuoti savo šeimą, telefonu aptarkite su jais, kaip viskas vyks.
 • Apmąstykite, ar turite galimybę saugiai izoliuotis namuose, ar norėsite pasinaudoti Vilniaus miesto savivaldybės numatyto viešbučio paslaugomis.
 • Izoliacijos namuose sąlygas aptarkite su NVSC specialistais (ypač tuo atveju, jei su Jumis kartu izoliuosis ir namiškiai).
 • Sudarykite didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų ir vietų, kur lankėtės per pastarąsias 14 dienų, sąrašą.

Padėkite sustabdyti viruso plitimą

Jeigu Jums buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija, Jūs galite padėti greičiau nutraukti tolimesnį viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių. Skatiname užpildyti šią anketą ir savarankiškai pateikti išsamius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė bei su kuo turėjote didelės rizikos kontaktą.

Daugiau informacijos – https://bit.ly/2KWVK62

Kaip ištverti saviizoliaciją?

Stebėkite savo sveikatą

Palaikykite ryšį su savo šeimos gydytoju, kasdien matuokite kūno temperatūrą, gerkite daug skysčių, sekite savo savijautą.

Išlikite pozityvūs

Pasistenkite negalvoti apie blogiausias pasekmes ar neigiamas situacijas, pozityvus mąstymas neleis įsikeroti nerimui ar beviltiškumo jausmui. Jei leidžia savijauta, mankštinkitės ar susitvarkykite namų aplinką – fizinė veikla padės atsiriboti nuo liūdnų minčių.

Bendraukite

Bendraukite su Jums artimais žmonėmis telefonu, vaizdo skambučiais, elektroniniu paštu ar žinutėmis, kad nesijaustumėte vienišas, atitolęs nuo išorinio pasaulio ir įprasto gyvenimo.

Turėkite dienotvarkę

Įprastos rutinos laikymasis ar naujų sveikų įpročių susikūrimas padės išlikti sveikam ir laimingam. Tegu Jūsų dienotvarkę sudaro visavertė mityba, subalansuotas poilsio režimas, fizinis aktyvumas ir mėgavimasis laisvalaikiu.

 

Jei liekate namuose

Izoliuojantis namuose, Jums reikės laikytis saugumo taisyklių:

 • Rekomenduojama izoliuotis atskirame bute, name ar namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu. Nesant tokios galimybės, izoliuokitės atskirame gerai vėdinamame kambaryje.
 • Stenkitės neiti į bendrąsias erdves (virtuvę, koridorių, vonios kambarį), jei tai neišvengiama – būtinai dėvėkite kaukę ir pirštines, išlaikykite saugų 2 m atstumą, bendrai su namiškiais naudojamas sanitarinis mazgas turi būti dezinfekuojamas, patalpos išvėdinamos.
 • Maistu ir kitomis reikalingomis priemonėmis apsirūpinkite nuotoliniu būdu (telefonu ar internetu), valgykite savo kambaryje, su namiškiais bendraukite telefonu.
 • Visą izoliavimosi laiką negalima priimti jokių svečių ar lankytojų. Taip pat negalima palikti izoliacijos vietos be NVSC leidimo.
 • Kartu su ligoniu gyvenantys šeimos nariai laikomi sąlytį turėjusiais asmenimis, kuriems privaloma izoliuotis 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos (šia diena laikoma 10-oji diena po Jums patvirtinto teigiamo tyrimo rezultato).

Saviizoliacija viešbutyje

Jei neturite galimybės izoliuotis namuose, esate laukiami Vilniaus m. savivaldybės numatytame viešbutyje:

 • Paskambinkite tel. 8 698 77364 ir pateikite šią informaciją: vardas, pavardė, įstaigos pavadinimas, pareigos, Jūsų telefono Nr.
 • Pokalbio metu Jums bus nurodytas viešbutis, į kurį atvykti galite savo automobiliu arba nemokamu savivaldybės transportu (dėl nuvežimo į viešbutį tarkitės su vairuotoju tel. (8 5) 211 2555, nuo 7.00 iki 20.00 val.)
 • Vykti galite tiesiai iš darbo arba iš namų. Asmeninius daiktus namiškiai ar draugai Jums gali atvežti ir vėliau, bet kuriuo patogiu metu.
 • Viešbutyje apsistosite atskirame viešbučio kambaryje su sanitariniu mazgu, bus pasirūpinta maitinimu 3 kartus per dieną.
 • Kambaryje yra internetas, televizija, virdulys; Jums reikia pasirūpinti tik savo asmeniniais daiktais, pagalvoti kokia malonia veikla galėtumėte užsiimti – pvz., skaityti knygas, kurioms vis nerasdavote laiko, žiūrėti filmus ar serialus (spėsite peržiūrėti ne vieną sezoną), klausytis mėgstamos muzikos, užsiimti rankdarbiais (jei mezgate, siuvinėjate ar pan.), pasilepinti naminėmis grožio procedūromis.
 • Viešbučio paslaugos Jums nekainuos. Prireikus viešbučio personalas padės įsigyti vaistų ar kitų prekių iš vaistinės. Artimieji, draugai ar kurjeriai Jums bet kada galės pristatyti siuntinius ir palikti prie kambario.

 

Kada žmogus laikomas pasveikusiu?

Užsikrėtęs koronavirusu žmogus laikomas pasveikusiu po 10 dienų nuo teigiamo testo rezultato ir, jei nepatiria komplikacijų, gali grįžti į įprastas gyvenimo sąlygas.

Mokslinių tyrimų duomenimis, nuo koronaviruso pasveikusio žmogaus nosiaryklės tepinėliuose virusas gali būti aptinkamas net 3 mėn. nuo simptomų atsiradimo pradžios, tačiau jis jau nebesugeba daugintis, o jo koncentracija yra tokia maža, kad užkrėsti aplinkinių žmogus nebegali.