Sveikatos apsauga karantino metu

Karantino metu keičiasi sveikatos priežiūros įstaigų darbas, tačiau, nesijaudinkite, prireikus, gausite jums reikalingą priežiūrą. Kaip tą padaryti, skaitykite žemiau.

Kaip veikia poliklinikos karantino metu?

Dėl visų mūsų saugumo apsilankymai poliklinikose karantino metu yra ribojami. Jeigu jums reikalinga gydytojo konsultacija, sunegalavote, reikia recepto vaistams, nedarbingumo lapelio, skambinkite poliklinikų registratūrų telefonais ar kreipkitės internetu. Į polikliniką galima atvykti tik su šeimos gydytojų leidimu, o visas kitas paslaugas gausite nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos apie vizitus poliklinikoje galite RASTI ČIA.

Kaip veikia ligoninės karantino metu?

Gydymo įstaigoms leista atnaujinti visas planines operacijos, procedūras ir kitas paslaugas, tačiau ne visos įstaigos jau yra pradėjusios savo veiklą.

Daugiau apie ligoninių veiklą karantino metu skaitykite oficialiame Vyriausybės tinklalapyje www.koronastop.lt

Kaip veikia odontologijos klinikos karantino metu?

Pacientams jau teikiama ne tik skubi odontologinė pagalba, bet ir visos planinės procedūros.

 

Jeigu jaučiate koronaviruso simptomus

Jeigu pasireiškė koronaviruso simptomai ar turėjote kontaktą su tikėtinu koronaviruso nešiotoju, skambinkite nemokama karštąja koronaviruso linija tel. 1808.

Informacija nėščiosioms

Nėščiųjų priežiūra karantino metu yra tęsiama – ji numatyta srautus organizuojant tam tikromis priežiūros įstaigos nurodytomis valandomis.

Patvirtintų tyrimų, įrodančių didesnę nėščių moterų tikimybę susirgti COVID-19 kol kas nėra, tačiau remiantis kitų su koronavirusu susijusių infekcijų pavyzdžiais, nėščiosios gali turėti didesnę riziką susirgti sunkia ligos forma. Siekiant išvengti bet kokios virusinės infekcijos, nėščiosioms rekomenduojama itin dažnai plauti rankas ir vengti kontakto su sergančiais asmenimis.

Jokių tyrimų, patvirtinančių, kad nėščiosios gali perduot virusą vaisiui, ar naujagimiai, gimę moterims, nėštumo metu sirgusioms COVID-19, turi didesnę komplikacijų riziką, kol kas nėra.