Ką veikti karantino metu suaugusiems?

Ar žinojote, kad muziejus galite aplankyti ir virtualiai? O gal jau išbandėte internete skelbiamas improvizacijos pamokas? Kad buvimas namuose neprailgtų, toliau pateikėme įvairiausių veiklų sąrašą.

Lauko kavinės

Šiemet Vilniaus lauko kavinės tampa kitokios – jos įsikuria ir viešose miesto erdvėse, kad mėgstamu maistu mėgautis galėtume saugiai. Jau atsidariusių lauko kavinių ir restoranų sąrašą galima rasti čia. Svarbiausia – rūpintis savimi ir kitais laikantis bendrųjų saugumo taisyklių:

  • lankykimės kavinėse dviese arba su šeimos nariais,
  • dėvėkime kaukes tuo metu, kai neužkandžiaujame,
  • atsiskaitykime banko kortelėmis,
  • dažnai dezinfekuokime rankas ir laikykimės saugaus atstumo.

Muziejai

Apsižvalgykite dešimtyse virtualių parodų ir ne tik pamatykite tūkstančius eksponatų, susijusius su Lietuvos istorija bei garsiausiomis šalies asmenybėmis, bet ir peržvelkite virtualius nuotraukų albumus.

Jei dar nebuvote MO muziejuje, naujausią parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ galite aplankyti virtualiai.

Aplankykite Google Arts & Culture platformoje esančius muziejus visame pasaulyje ir atraskite garsiausių menininkų šedevrus būdami savo namuose.

Apsilankykite ir kituose pasaulinio garso muziejuose, pavyzdžiui Paryžiaus Luvre ar žymiajame Sankt Peterburgo Ermitaže. Į Luvrą pateksite spausdami ČIA, o vaizdo turą Ermitaže išvysite spustelėję ČIA.

Kinas

Švęskite 25-ąjį „Kino Pavasario” gimtadienį savo namuose – nors festivalis jau baigėsi, populiariausius filmus vis dar galite rasti namų kino platformose.

Daugiau nei tūkstantį nemokamų animacinių, dokumentinių ir vaidybinių filmų galite rasti atviros kultūros tinklalapyje.

Muzika

Berlyno filharmonija atveria duris skaitmeniniu būdu – tiesiogiai žiūrėkite žymiausių klasikinių kūrinių atlikimą bei klausykite jau įrašytų koncertų nemokamai.

Jeigu klasikinės muzikos negana – legendinė Niujorko „Metropolitan Opera“ taip pat kasdien nemokamai transliuoja žinomiausias pasaulio operas.

Elektroninės ir šiuolaikinės muzikos gerbėjai gali susipažinti su garsiausių Lietuvos didžėjų sudarytais grojaraščiais.

Joga

Atsipalaiduokite ir užsimirškite užsiimdami jogos pratimais – pasinerkite į 30 dienų truksiančią jogos kelionę.

Improvizacijos pamokos

Mokykitės improvizacijos meno su „Kitu kampu“ bei Audriumi Bružu priešakyje.

Protų kovos

Pramankštinkite protą antradieniais ir ketvirtadieniais individualiai varžydamiesi kartu su šimtais intelektinių žaidimų entuziastų – dalyvaukite virtualiai rengiamose „Protų kovose su Robertu Petrausku“.

Dalyvaukite kiekvieną dieną vykstančiose virtualiose karantino viktorinose – daugiau informacijos rasite organizatorių Facebook paskyroje.

Tinklalaidės

Atraskite dešimtis tinklalaidžių ir klausykitės įtraukiančių pokalbių įvairiausiomis temomis. Visas lietuviškas tinklalaides rasite ČIA.

Audioknygos

Skaitykite klausydami – daugiau nei šimtą lietuviškai įgarsintų audioknygų rasite šiame audioknygos puslapyje arba leidyklos „Vyturys” „SoundCloud” paskyroje.

Keliaukite virtualiai

Aplankykite žymiausias pasaulio vietas ir pamatykite įspūdingiausius gamtos bei architektūros stebuklus būdami savo namuose – nuo Eifelio bokšto ir Romos Koliziejaus iki kvapą gniaužiančių vaizdų kalnuose bei gražiausių paplūdimių. Tiesiogines vaizdo transliacijas iš šių vietų rasite SkylineWebcams” svetainėje.

Teatras

Savo veiklą į skaitmeninę erdvę taip pat perkelia ir Valstybinis Šiaulių dramos teatras bei Nacionalinis Kauno dramos teatras, tiesiogiai transliuojantys spektaklius, literatūrinius skaitinius ir kt.

Bendraukite su artimaisiais

Net jei ir negalite gyvai susitikti su savo draugais ar šeimos nariais, šiuolaikinės technologijos padeda išvysti jų veidus ir išgirsti jų balsus. Tokios platformos kaip „Skype“ ar „Zoom“ leidžia organizuoti vaizdo skambučius – jie padės per gimtadienį, Velykas palaikyti kontaktą su jums rūpimais žmonėmis.

Pavargote žiūrėti į ekranus?

Skaitykite knygas

Peržiūrėkite senus fotografijų albumus

Susitvarkykite namus

Eksperimentuokite virtuvėje

Prisiminkite artimuosius ir pasikalbėkite su jais

Pradėkite rašyti dienoraštį

Medituokite

Mokykitės žongliruoti

Išmokite sudėti Rubiko kubą