Senjorų skiepijimo tvarka Vilniuje

Lietuvą pasiekiant vis daugiau COVID-19 vakcinų, Vilnius ruošiasi tolesnių prioritetinių grupių vakcinacijai. Šiuo metu yra skiepijami švietimo sektoriaus darbuotojai, vėliau bus skiepijami senjorai, pradedant nuo pačių vyriausiųjų. Pirmiausia bus skiepijami 80 m. ir vyresni vilniečiai, vėliau – 75–79 m., po jų 70–74 m. ir paskutiniai iš senjorų – 65–69 m. gyventojai. Planuojama vyriausius senjorus pradėti skiepyti nuo vasario 22 d.

Su jumis susisieks

Senjorams nereikia rūpintis registracija dėl skiepijimosi poliklinikose. Gavus tikslią informaciją, kada Lietuvą ir konkrečiai Vilnių pasieks vakcina, skirta šiai prioritetinei grupei, senjorams poliklinikos individualiai telefonu praneš, kada, kur ir kaip jie bus skiepijami. Bus paskirta vakcinacijos data ir laikas, nurodyta vieta ir kabinetas, taip pat antrojo skiepo data. Tai darys poliklinikų darbuotojai arba savanoriai.

Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga nemokama.

Skiepijimo vieta

Planuojama, kad senjorai bus vakcinuojami įstaigose, prie kurių jie yra prisirašę, kadangi šeimos gydytojai savo pacientus pažįsta geriausiai ir gali pirmiausia kviesti tuos, kurie serga lėtinėmis ligomis. Tokio pat bendradarbiavimo tikimasi ir su privačiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis. Įstaigų, kurios neturės galimybių vakcinuoti pačios, pacientai tikrai nebus pamiršti – bus priskirti vienai iš vakcinaciją organizuojančių poliklinikų.

Jei nesate deklaravę gyvenamosios vietos Vilniuje

Vilniuje su vaikais gyvena nemažai gimtąsias vietas palikusių senjorų. Jokių problemų dėl vakcinacijos nekils tiems, kurie yra persirašę į Vilniaus poliklinikas, net jei jų gyvenamoji vieta deklaruota kitame mieste. Faktiškai gyvenantiems, bet Vilniaus poliklinikose neregistruotiems senjorams, jei pritars Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), irgi bus sudaryta galimybė pasiskiepyti sostinėje.

Pavėžėjimas į vakcinacijos vietas

Vilnius ruošiasi pagal galimybes pasiūlyti judėjimo problemų turintiems senjorams pavėžėjimą į vakcinacijos vietas. Sulaukę tikslios informacijos apie skiepijimo vietą ir laiką, senjorai turėtų kreiptis tel. 85 211 25 55.