Ką veikti karantino metu senjorams?

Buvimas namuose neprivalo būti nuobodus. Žemiau surašėme pasiūlymus, kaip įdomiau praleisti šį laiką, nuo tiesioginio šv. Mišių stebėjimo iki orkestrų atliekamų klasikinės muzikos šedevrų klausymosi.

Klasikiniai lietuviški filmai

Su nostalgija prisiminkite garsiausius lietuviškos kino klasikos filmus – juos galėsite žiūrėti nemokamai Kino fondo platformoje.

Muzika

Apsilankykite pirmojoje Lietuvoje skaitmeninėje koncertų salėje bei išgirskite žymiausių Lietuvos ir užsienio orkestrų bei solistų atliekamus klasikinės muzikos šedevrus.

Ne tik klausykitės gerai pažįstamų lietuviškų radijo stočių, bet ir atraskite įvairiausias bei egzotiškiausias radijo stotis visame pasaulyje.

Bendravimas

Pažinčių portale susipažinkite su kitais senjorais – galbūt čia rasite draugų, susirašinėjimo bičiulių ar net gyvenimo partnerį.

Jeigu jaučiatės vieniši ar tiesiog norite telefonu pasikalbėti su kitu žmogumi – galite paskambinti į nemokamą draugystės, bendravimo ir emocinės pagalbos liniją telefonu 8 800 800 20.

Mokykitės naudotis internetu

Savarankiškai mokykitės efektyviai, saugiai ir atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.

Skaitykite

Specialiai senjorams kuriamas internetinis žurnalas, kuriame rasite sveikatos, maisto gaminimo, laisvalaikio praleidimo būdų patarimų ir kt.

Šachmatai

Šachmatais ir šaškėmis galite žaisti ir internetu – tiek su kompiuteriu, tiek su kitais žmonėmis. Žaiskite šachmatais paspaudę ČIA.

Šv. Mišios

Tiesiogiai stebėkite šv. Mišias viso karantino metu.

Šv. Mišių laikai:

I, IV, VI: 11:30 val.

II, III, V: 18:30 val.

VII:  12 val.

Kryžiaus kelio laikai:

V: 19:15 val.

VII: 11:20 val.

Mankšta

Karantino metu senjorai privalo likti namuose, tačiau tai, kad negalite išeiti pasivaikščioti į lauką, nereiškia, kad reikia užmiršti fizinį aktyvumą. Todėl siūlome išbandyti kelias skirtingas mankštas, skirtas senjorams:

Pirmoji mankšta.

Antroji mankšta.

Trečioji mankšta.

Ketvirtoji mankšta.