Vilniaus ekonominė pagalba miestiečiams

TRYS FINANSINĖS PARAMOS BŪDAI

1. Tikslinė vienkartinė pašalpa iki 975 eur skiriama:

– kai vieno gyvenančio asmens vidutinės pajamos per mėnesį neviršija 437,50 Eur, bendrai gyvenančių asmenų – 375 Eur;

– tokia parama gali būti skirta ne daugiau nei 3 kartus per metus;

– dėl tikslinės paramos gali kreiptis ir savarankiškai dirbantys asmenys, kurie yra tiesiogiai paveikti karantino metu įvestų priemonių. Tarp tokių asmenų, visų pirma, paslaugų sektoriaus darbuotojai, kaip padavėjai ir barmenai, taip pat sporto bei kultūrinės veiklos organizatoriai, didžėjai, renginių apšvietėjai ar dekoratoriai, fotografai, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis.

2. Periodinė pašalpa iki 117 eur/mėn. skiriama:

– kai darbingo amžiaus vilniečiai neturi jokio pajamų šaltinio arba jų vidutinės pajamos per mėnesį yra mažesnės nei 156,25 Eur. Net jeigu pajamos viršija šią nustatytą ribą, gali būti taikomos išimtys;

– paramos periodiškumas nustatomas pagal poreikį, įvertinus individualią vilniečio situaciją.

3. Socialinė pašalpa skiriama:

– asmenims, kurių pajamos mažesnės nei valstybės remiamos pajamos (VRP – 125 eur) vienam šeimos nariui (išimtimi – iki 1,5 VRP) per mėnesį.

KOMPENSACIJŲ SKYRIMAS UŽ BŪSTO ŠILDYMĄ, GERIAMĄJĮ VANDENĮ IR KARŠTĄ VANDENĮ

Dėl kompensacijų gali kreiptis vilniečiai jeigu:

– jų išlaidos viršija 10 procentų skirtumo tarp bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų bendrai gyvenantiems asmenims, arba vienam gyvenančiam asmeniui dydžio (kai naudingasis būsto plotas ir atskirų energijos ar kuro rūšių sąnaudos būstui šildyti yra ne didesni už nustatytus normatyvus);

– kai geriamojo vandens išlaidos viršija 2 procentus, karšto vandens išlaidos viršija 5 procentus (bet ne daugiau už nustatytus sąnaudų normatyvus) bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų.

PARAMA MAISTO PRODUKTAIS AR HIGIENOS REIKMENIMIS

Vilniaus miesto socialinės paramos centras (www.spcentras.lt) priima prašymus ir dėl paramos maisto produktais ir higienos reikmenimis iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo – parama teikiama kas antrą mėnesį, šią paramą teikia labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

ATLEIDIMAS NUO DELSPINIGIŲ DĖL KOMUNALINIŲ PASLAUGŲ

Vilniečiai, susiduriantys su finansinėmis problemomis bei senjorai dėl karantino negalintys sumokėti mokesčių už komunalines paslaugas, yra laikinai atleidžiami nuo delspinigių – komunalines paslaugas teikiančios įmonės neskaičiuos delspinigių vėluojant atlikti mokėjimus.

KUR KREIPTIS DĖL FINANSINĖS AR KITOKIOS PARAMOS?

– Internete užpildant šią paraišką: https://forms.gle/6A2b7C97A1hy6whx7.

– El. paštu parašant prašymą Vilniaus miesto socialinės paramos centrui adresu info@spcentras.lt arba telefonu 8 700 35545.

– Jei turite klausimų dėl paramos galimybių, skambinkite Vilniaus miesto savivaldybei numeriu 1664.

KITOS GALIMYBĖS PARAMAI

– Savarankiškai dirbantys asmenys taip pat gali pretenduoti į valstybės teikiamą 257 eurų fiksuoto dydžio išmoką už mėnesį. Ši išmoka nebus įtraukta į draudžiamąsias pajamas ir gali būti gaunama kartu su kitomis socialinio draudimo išmokomos – ligos, motinystės, vaiko priežiūros, nedarbo išmokomis ar pensija. Dėl šios paramos kreipkitės į Užimtumo tarnybą. Plačiau: https://bit.ly/350JuXT.

– Projektas „Stiprūs kartu“ kviečia kreiptis tuos, kas susiduria su sunkumais įsigyjant maistą karantino metu. Kreipkitės telefonu 1827 arba www.stipruskartu.lt.

SAVIVALDYBEI PRIKLAUSANČIŲ PATALPŲ NUOMININKAMS – ATLEIDIMAS NUO MOKESČIŲ NUO KOVO MĖN.

Vilniaus savivaldybė primena, kad dar kovo mėnesį pasirūpinta, kad vilniečiai karantino laikotarpiu būtų atleisti nuo nekilnojamojo turto nuomos mokesčių mokėjimo: tai galioja ir turintiems nekilnojamojo turto ar žemės sklypus, taip pat valstybinės žemės nuomininkams, vykdantiems kultūros, laisvalaikio, maitinimo įstaigų ir kitas veiklas.

Net jei sąskaitos kaip įprasta automatiškai jau buvo sugeneruotos ir spėjo pasiekti nuomininkus, savivaldybė ramina – už šį laikotarpį jų apmokėti nereikės, karantino sąskaitos bus kredituojamos. Dėl šios lengvatos taikymo papildomai su atskiru prašymu kreiptis nereikia.

Pagal Tarybos sprendimą, nuo mokesčių iki karantino pabaigos buvo atleisti visi Vilniaus mieste esantys privačios nuosavybės teise valdomų nekilnojamojo turto, žemės sklypų bei valstybinės žemės nuomininkai (naudotojai), kurie teikia kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, grožio paslaugų teikimo, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų paslaugas, taip pat parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų. Mokestinė lengvata yra orientuota į fizinius ir juridinius asmenis, kurių veikla dėl susiklosčiusios epideminės situacijos buvo apribota arba uždrausta.

Plačiau: https://bit.ly/2wPM1Hs.

 

LAUKO KAVINĖMS IR PREKYVIETĖMS – ATLEIDIMAS NUO RINKLIAVOS

Karantino metu Vilnius tiesia pagalbos ranką lauko kavinių, ne maisto prekių paviljonų, gėlių ir suvenyrų kioskų savininkams – Taryba pritarė sprendimui sugrąžinti prieš karantiną jų sumokėtas rinkliavas. Taryba taip pat pritarė siūlymui nuo vietinės rinkliavos mokėjimo už 2020 metus atleisti visus lauko kavinių savininkus.

Plačiau: https://bit.ly/3amzadH.

 

RANGOVAMS VILNIUJE – ATLEIDIMAS NUO RINKLIAVOS

Vilniaus miesto savivaldybė per karantiną ir dar 15 dienų jam  pasibaigus teritorijų vystytojus, kelių priežiūros, tinklus tiesiančias įmones atleidžia nuo vietinės rinkliavos mokesčio. Rangovai Vilniuje paraginti suskubti ir žymiai anksčiau nei buvo planavę, atlikti tokius darbus, kurie labiausiai trikdo eismą, sukelia nepatogumų ir spūsčių. Plačiau: https://bit.ly/2xBr5oe.

 

KITOS GALIMYBĖS PARAMAI VERSLUI

– Valstybės subsidijos darbdaviams: https://bit.ly/2yrMNuL.

VILNIAUS EKONOMINĖS SISTEMOS ANALIZĖ IR COVID-19 POVEIKIO JAI VERTINIMAS

Siekiant paruošti Vilniaus ekonomikos atsigavimo planą, parengta analizė, atskleidžianti, kas sudaro Vilniaus ekosistemą ir jos bruožus bei įvertinti, kokį poveikį jai turi COVID-19.

Greitu metu bus apibendrintos verslui ir kultūrai prieinamos pagalbos priemonės. Šie dar darbai padės parengti Vilniaus ekonomikos skatinimo planą, padėsiantį miesto ekonomikai atsigauti po COVID-19 sukeltų iššūkių.

Analizę galite rasti čia.

AKTUALIŲ SKATINIMO PRIEMONIŲ VERSLUI IR KULTŪRAI GIDAS

Šiame gide surinktos pagrindinės Vilniaus verslo ir kultūros atstovams aktualiausios šiuo metu galiojančios valstybinio ir savivaldos lygmens pagalbos priemonės. Dalis šių priemonių buvo sukurtos specialiai COVID-19 iššūkiams įveikti, kitos – egzistavo ir anksčiau, tačiau šiuo metu gali būti aktualios.

Šio priemonių gido tikslas – padėti atrasti skirtingas pagalbos priemones kylantiems iššūkiams spręsti. Priemonės pristatytos glaustai, todėl norint išsamesnės informacijos, kviečiame jos ieškoti pateiktose nuorodose į priemonių aprašymus.

Šis sąrašas nėra baigtinis, tad jei žinote priemonę, kuri galėtų prisidėti prie šio laikotarpio ekonominių iššūkių sprendimo, arba turite patirties naudojantis konkrečia priemone ir galite ją pakomentuoti, kviečiame tai įrašyti apžvalgos pabaigoje nurodytoje grįžtamojo ryšio formoje.

Dėl patogesnės navigacijos rekomenduojama gidą skaityti kompiuteryje. Gidą rasite ČIA.

LĖŠŲ SKYRIMAS IR PANAUDOJIMAS

Vilniaus miesto savivaldybė, atsižvelgdama į pandemijos sukeltus iššūkius, skelbia pagalbos priemones, kuriomis gali pasinaudoti tiek gyventojai, susidūrę su finansiniais sunkumais, tiek kūrėjai, negaunantys Kultūros ministerijos skiriamų meno kūrėjų prastovų, tiek įstaigos.

Pilną lėšų paskirstymo planą galite rasti čia.