KAIP VYKSTA JUDĖJIMAS

Karantino metu judėjimas mieste ir šalies viduje (su išlygomis) nėra ribojamas, tačiau dėl visų mūsų saugumo rekomenduojama be reikalo į lauką, ypač ten, kur būna daug žmonių, neiti. Jeigu to išvengti negalite išėjus reikia laikytis bent dviejų metrų atstumo nuo kitų žmonių, nesibūriuoti, naudoti apsaugines priemones – kaukes, pirštines. Jeigu įmanoma, rinkitės asmeninės transporto priemones ir venkite viešojo transporto.

Judėjimas Vilniaus mieste

Judėjimas mieste nėra ribojamas, tačiau raginama tai daryti kuo rečiau – saugiausia likti namuose. Ypač asmenims virš 60 metų amžiaus.

Raginama viešuoju transportu naudotis tik neišvengiamoms reikmėms.

Keleivių skaičius autobusuose ir troleibusuose yra ribojamas – leidžiama važiuoti tik sėdimose vietose.

Keleivių prašoma laikytis atstumo, į viešąjį transportą lipti be skubos, nesėdėti vienam prieš kitą ir stengtis susėsti šachmatine tvarka.

Viešasis transportas yra vieša uždara erdvė, todėl autobusuose, troleibusuose, taip pat ir stotelėse apsauginių kaukių dėvėjimas yra privalomas.

Autobusai ir troleibusai yra dažniau dezinfekuojami, vėdinami.

Vairuotojų darbo vietos atskirtos įspėjamosiomis juostomis, o įlipimas ir išlipimas pro priekines duris draudžiamas.

Keleiviams rekomenduojama ne tik laikytis saugumo reikalavimų, tačiau ir planuotis keliones, rinktis mažiau užpildytus maršrutų reisus, kelionių laikus.

Visiems prieinama nuoroda, kur vienoje vietoje kasdien pateikiama aktualiausia informacija apie labiau užpildytus maršrutus: https://bit.ly/planuokitesVTkeliones

Viešojo transporto tvarkaraščiai skelbiami www.stops.lt programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 85 210 7050. Pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų.

Viešajame transporte laikinai stabdoma prekyba vienkartiniais bilietais iš vairuotojų. Naudokite programėles „Trafi“ ir „m.Ticket“, pildykite savitarnoje: https://mano.vilniustransport.lt/ arba įsigykite bilietus fizinėse jų pardavimo vietose.

Plačiau apie viešąjį transportą lietuvių ir anglų kalbomis: http://bit.ly/Aktualu_ViesasisTransportas

Jeigu įmanoma, rekomenduojama mieste judėti pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku ar kitomis asmeninėmis transporto priemonėmis.

Judėjimas šalyje

Gyventojų ir prekių judėjimas šalyje neribojamas.

Taikomi intensyvumo ribojimai keleiviniam transportui, vykstančiam reguliariais tarpmiestiniais ir priemiestiniais maršrutais. Keleiviai gali sėdėti tik ne mažesniu kaip 1 metro atstumu vienas nuo kito. Transportas turi būti dezinfekuojamas kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse.

Plačiau apie judėjimo apribojimus šalyje skaitykite čia.

Judėjimas į/iš užsienio

Užsieniečiams draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką. Išimtis galioja Lenkijos gyventojams, atvykstantiems darbo, verslo ar studijų reikalais, Estijos ir Latvijos gyventojams, užsieniečiams, kurie yra Lietuvos piliečių šeimos nariai, diplomatams bei NATO tarnautojams, juos aptarnaujančiam personalui, šeimos nariams ir t.t. Visas išimtis galite rasti čia. 

Lietuvos piliečiams draudžiama išvykti iš Lietuvos, nebent jie vyksta į Estiją ar Latviją arba darbo, verslo ar studijų reikalais vyksta į Lenkiją, grįžta į savo gyvenamąją ar darbo vietą, ar turi Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo leidimą.

Karantino metu yra apribotas sienos kirtimo punktų skaičius.

Prekių judėjimas neribojamas.

Plačiau apie judėjimo apribojimus į ir iš užsienio, skaitykite čia.