KAIP VEIKIA ĮMONĖS, ĮSTAIGOS, PARDUOTUVĖS

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui karantino metu yra ribojami susibūrimai ir renginiai, apribota daugelio įmonių ir įstaigų veikla. Rekomenduojama, jeigu tik įmanoma, organizuoti darbą iš namų. Nepaisant to, primename, kad daugelio tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus paslaugų galite gauti internetu.

Privatus sektorius

Nuo gegužės 18 d. barai ir restoranai veikia, jeigu gali užtikrinti, kad tarp skirtingų staliukų yra bent 2 metrų atstumas.  Prie vieno staliuko galima sėdėti ne daugiau penkių žmonių. Išimtys galioja artimiems giminaičiams. Jeigu esate rizikos grupėje, patariame mėgautis maistu neišeinant iš namų ir užsisakyti maisto telefonu ar internetu.

Šiuo metu atnaujinama kultūros, laisvalaikio, pramogų ir sporto įstaigų veikla, tačiau jose yra ribojamas žmonių skaičius bei keliami papildomi reikalavimai dėl saugaus atstumo tarp lankytojų.

Teatrai ir kino teatrai karantino metu neveikia. Kai kurie teatrai leidžia savo spektaklių įrašus ir filmus žiūrėti internetu, vyksta filmų peržiūros atvirose erdvėse.

Sveikatingumo paslaugų centrų, SPA, sanatorijų, poilsio centrų veikla yra leidžiama su apribojimais. Dėl konkrečios vienos ar kitos įstaigos veiklos, pasitikrinkite šių įstaigų tinklalapiuose.

Parduotuvės

Maisto parduotuvės, maisto turgūs, vaistinės, optikos ir veterinarijos parduotuvės bei degalinės veikia be apribojimų, kai kurios jų yra pakeitusios įprastą darbo laiką.

Ne maisto prekių parduotuvės veikia, tačiau rekomenduojama juose riboti klientų srautus, jos turi laikytis papildomų higienos reikalavimų.  Primename, kad dalis jų leidžia apsipirkti internetu. Daugiau apie apsipirkimą internetu skaitykite ČIA.

Rekomenduojama reikalingomis maisto ir medicinos prekėmis, jeigu yra įmanoma, apsirūpinti užsakant jų internetu, ypač rizikos grupėje esantiems žmonėms.

Neturint galimybės užsisakyti maisto internetu, rekomenduojama eiti į parduotuvę tuo metu, kai joje yra mažiausiai žmonių, laikytis vienam nuo kito bent 1 m atstumu ir apsipirkti bent kelioms dienoms į priekį.

Nuo balandžio 10 d. viešose uždarose vietose, įskaitant parduotuves, privaloma dėvėti veido apsaugą. Parduotuvėse taip pat rekomenduojama dėvėti vienkartines pirštines.

Rekomenduojama vengti atsiskaitymo grynaisiais ir mokėti kortele arba bekontakčiu mokėjimu telefonu.

Šeimos nariams rekomenduojama apsipirkinėti po vieną.

Daugiau apie tai, kaip elgtis parduotuvėje, rasite ČIA.

Viešasis sektorius

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valdomose įmonėse darbas vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai yra būtina būti darbo vietoje.

Dėl sveikatos saugumo ankymas visuose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose yra ribojamas.

Kitose socialinių paslaugų įstaigose, kontaktuoti su klientu leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.

Vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose veikla, siekiant apsaugoti lankytojus nuo susirgimo, yra draudžiama.

Lietuvos paštas teikia siuntų ir laiškų priėmimo, išdavimo bei pristatymo ir kritiškai svarbias paslaugas, tokias kaip pensijos, išmokos, piniginės perlaidos spaudos prenumerata. Ribojamas klientų skaičius pašto skyriuose bei neteikiamos paslaugos gyvenamųjų patalpų viduje. Raginama naudotis paštomatais.

Laisvės atėmimo įstaigose draudžiamas nuteistųjų, suimtųjų lankymas, išskyrus jų susitikimus su gynėjais.

Daugiau apie viešojo sektoriaus veiklą karantino metu galite sužinoti ČIA.