DARBUOTOJAMS IR DARBDAVIAMS

Patarimai, kaip elgtis darbuotojams ir darbdaviams karantino metu bei kaip jie gali prisidėti prie kovos su koronavirusu.

Darbdaviams

Privačiam ir viešajam sektoriams rekomenduojama, jeigu tik yra galimybė, organizuoti darbą ir paslaugų teikimą nuotoliniu būdu.

Jeigu jūsų darbuotojai negali dirbti iš namų, sustiprinkite sanitarines ir higienos priemones, kad jūsų darbuotojai būtų saugūs ir sveiki.

Gaires, kaip saugiai organizuoti darbą biure, ką daryti su vidiniais renginiais, ką daryti susirgus darbuotojui ir panašiai, rasite ČIA.

Jeigu dėl karantino yra apribota jūsų veikla, pasidomėkite, ar yra galimybė veiklą vykdyti internetu. Daugiau apie šias galimybes ČIA.

Jeigu dėl karantino susiduriate su finansiniais sunkumais, pasidomėkite, kokiomis specialiomis pagalbos priemonėmis galite pasinaudoti. Plačiau apie jas galite rasti oficialiame Vyriausybės tinklalapyje: www.koronastop.lt

Nepamirkite, kad nepaisant ekstremalios padėties, privalote laikytis Darbo kodekso reikalavimų ir negalite reikalauti darbuotojų išeiti atostogų ar sumažinus darbo etatą versti juos dirbti tiek pat. Plačiau apie tai, ką gali ir ko negali daryti darbdaviai, ČIA.

Informaciją apie subsidijas prastovos metu rasite ČIA. Plačiau apie tai, kaip gauti subsidiją, ČIA.

Darbuotojams

Jeigu tik galite, dirbkite iš namų. Jeigu tokios galimybės neturite: tiek vykdami į ir iš darbo vietos, tiek pačioje darbovietėje laikykitės higienos rekomendacijų.

Jeigu jūsų darbdavio veikla apribota, jis vis tiek privalo laikytis Darbo kodekso reikalavimų. Tai reiškia, kad darbdavys negali iš jūsų reikalauti ar versti išeiti apmokamų ar neapmokamų atostogų.

Nors valstybėje paskelbta ekstremali padėtis ir karantinas, darbdaviai prieš atleisdami darbuotoją turi įspėti, išmokėti išeitines išmokas.

Daugiau informacijos apie tai ką gali ir negali daryti darbdaviai, skaitykite ČIA.

Informaciją, kada priklauso nedarbingumo ir ligos išmoka, kai prižiūrimas negalią turintis asmuo, rasite ČIA.

Aktualią informaciją dėl išmokų dirbantiems savarankiškai rasite ČIA. Kaip gauti išmoką, rasite ČIA.