ASMENINĖS ŠVENTĖS IR MINĖJIMAI

Asmeninės šventės

Gimtadienius ir kitas Lietuvai bei asmeniškai svarbias šventes rekomenduojama švęsti namuose, o į jas papildomai nekviesti jokių žmonių, su kuriais nekontaktuojate kasdien (kartu gyvenančių šeimos narių ar kambariokų). Esant galimybei, skatiname draugus ar artimuosius mėginti pasiekti skaitmeninėje erdvėje arba telefonu.

Nuo gegužės 30 d. tiek viešose atvirose, tiek ir uždarose erdvėse galės būti organizuojamos asmeninės šventės kaip, pavyzdžiui, vestuvės, gimtadieniai ir kita, jei jose dalyvaus ne daugiau nei 30 žmonių.

Laidotuvės karantino metu

Laidojimo apeigose rekomenduojama dalyvauti tik patiems artimiausiems asmenims. Šarvojimo salėje kėdės turėtų būti išdėstytos bent 1 metro atstumu, o artimieji turi laikytis būtinos asmens, rankų higienos bei kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Asmenys, kurie privalo būti izoliuoti, mirus ypač artimam žmogui, laidojimo apeigose gali dalyvauti tik užtikrinant specialių priemonių laikymąsi.

Gedulingi pietūs negali  būti organizuojami viešojo maitinimo įmonėse, o juos organizuojant, kiek įmanoma labiau riboti dalyvių skaičių. Gedulinguose pietuose negali dalyvauti asmenys, kurie turi būti izoliacijoje.